banner15

Rusya ile Körfez ülkeleri Suriye'yi görüştü

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya ile Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi toplantısında Suriye'nin geleceği, mülteciler ve İran konusu ele alındı.

Rusya ile Körfez ülkeleri Suriye'yi görüştü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi üyeleri dün Moskova'da bir araya geldi.

Jerusalem Post'un haberine göre, toplantıda Suriye'deki mevcut durumun geleceği, mülteci krizi ve İran'la bölgesel sorunlar ele alındı.

Toplantı sonrası açıklama yapan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya ile Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi stratejik diyalog toplantısının Rusya'nın bu ülkelerle ilişkilerine yeni bir ivme kazandıracağını bildirdi. Lavrov ayrıca "Bizim değerlendirmelerimize göre, geçtiğimiz yıllarda bu formatta düzenlenen stratejik diyalog bölgesel ve küresel sorunların çözümünde en etkili mekanizma olduğunu gösterdi. Ülkeler arasındaki ekonomik ve insani işbirliğin gelişimi için ortak çalışmalar düzenlendi. Moskova'da düzenlenecek toplantının Rusya ile Körfez Arap ülkelerinin ilişkilerine yeni ivme kazandıracağını düşünüyoruz."

Lavrov, 2014 yılındaki toplantıdan bu yana Rusya ve Körfez Arap ülkeleri arasında birçok üst düzey görüşmelerin gerçekleştiğini belirtti.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2016, 14:01
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48