banner15

Rusya: Irak ve Libya'da operasyona hazırız

Rus bakan yardımcısı Bogdanov, Irak ve Libya'ya talep halinde müdahale edebileceklerini söyledi

Rusya: Irak ve Libya'da operasyona hazırız

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Irak ve Libya'dan operasyon talebi gelmesi durumunda, Moskova'nın bunları ciddi şekilde değerlendireceğini söyledi.

Valday Tartışma Kulübü toplantısında konuşan Bogdanov, "Iraklılar ve Libyalılar, Rusya'nın bu ülkelerde terörle mücadeleye dahil olup olmayacağını soruyor. Bu ülkelerden henüz talep gelmediğini ve gelmesi halinde Moskova'nın bunları ciddi şekilde değerlendireceğini belirtiyoruz" dedi.

Suriye ile ilgili de konuşan Bogdanov, bazı Batılı partnerlerin Suriye'de askeri çözüm ihtimalini dışlamadığını kaydetti. "Rusya, en başından beri krize en kısa sürede siyasi çözüm bulunmasından yana oldu ve tüm belgelerde askeri çözüm olamayacağının yazılmasını önerdi. Ancak maalesef bazı partnerlerimiz, Suriyelilere akan kanı durdurma ve siyasi çözümden başka bir çözüm üretmeme çağrısı yapmayı bile reddettiler" diye devam eden Rus yetkili şunları söyledi:

"Bazıları Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın iyi ya da kötü şekilde gitmesi gerektiğini söylemeye devam ediyor, yani askeri çözüm ihtimalini dışlamıyor."

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2016, 16:42
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35