banner39

Rusya teklifini meclise taşıyor

Rusya Parlamentosu Başkanı Narışkin, meclise, Suriye'deki kimyasal silahların uluslararası denetime verilmesi önerisiyle ilgili bir bildirge hazırlaması talimatı verdi

Ortadoğu 10.09.2013, 12:06 10.09.2013, 12:09
Rusya teklifini meclise taşıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya Parlamentosu Başkanı Sergey Narışkin, parlamentoya, ülkesinin Suriye'nin elindeki kimyasal silahları uluslararası denetime vermesi teklifiyle ilgili bir bildirge hazırlaması talimatı verdi.

Parlamentonun sonbahar dönemi açılış oturumunda konuşunda Narışkin, "İlgili komiteden en hızlı şekilde, kimyasal silahların uluslararası denetime verilmesi teklifi gibi önemli gelişmelerin, Suriye krizinde olumlu ilerlemelere yol açacağına yönelik umutlarımızı ifade eden bir bildirge hazırlamasını istiyorum" dedi.

Narışkin konuşmasında, ABD'nin Suriye'de kimyasal silah kullanılacağını önceden bildiğini öne sürerek, "Birkaç hafta önce ABD, Suriye konusundaki kırmızı çizgisinin kimyasal silah kullanımı olduğunu açıklamıştı. Bana öyle geliyor ki ABD, o zaman Suriye'de kimyasal silah kullanılacağını tam olarak biliyordu" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
24
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?