banner15

Rusya ve ABD Halep konusunda ortak anlayışa varmaya yakın

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, "Beklentileri yükseltmek istemiyorum ancak Halep konusunda ortak anlayışa varmaya yakınız" dedi

Rusya ve ABD Halep konusunda ortak anlayışa varmaya yakın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Moskova ve Washington'ın Halep'teki duruma ilişkin aktif bir çalışma yaptığını belirten Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, tarafların ortak anlayışa varmaya yakın olduğunu kaydetti.

Halep'teki durumla ilgili son günlerde yoğun bir belge değişimi yapıldığını söyleyen Ryabkov, "Bölgedeki durum her saat değişiyor, bu nedenle masada hangi belgenin bulunduğunu belirtmek anlamsız. Zira metinlerde gerçek zamanlı düzeltmeler yapılıyor" dedi.

Sputnik'te yer alan habere göre Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) toplantısı için gittiği Hamburg'da ABD'li mevkidaşı John Kerry ile bir araya gelmesinin de çalışmaların yoğunluğunu gösterdiğini belirten Ryabkov, "Beklentileri yükseltmek istemiyorum ancak Halep konusunda ortak anlayışa varmaya yakınız. Ancak son aylarda ABD ile kurduğumuz diyalogda edindiğimiz tecrübe, bizleri, bu anlayışların Washington tarafından hangi seviyede teyit edildiğini kontrol etmeye itiyor" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 15:06
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48