banner39

Rusya ve Dürziler'den Esad'a kötü haber

Rusya, "Tartus'taki personelimizi tahliye edebiliriz" açıklaması yaparken, şu ana kadar Esad'ı destekleyen Dürziler, desteğini çektiğini açıkladı

Ortadoğu 28.07.2012, 12:49 28.07.2012, 14:57
Rusya ve Dürziler'den Esad'a kötü haber

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Rusya Deniz Kuvvetleri Komutanı Viktor Çirkov, Suriye'deki saldırıların Tartus deniz üssüne sıçraması durumunda, burada görevli olan Rus personelin tahliye edilebileceğini söyledi.

"Moskova'nın Yankısı" radyosuna mülakat veren Çirkov, Suriye krizindeki gelişmelere yönelik değerlendirmede bulundu.

Ülkedeki saldırıların Tartus deniz üssüne sıçraması durumunda, burada görevli Rus personelin tahliye edilebileceğini belirten Çirkov, "Elbette buna karar verecek tek kişi ben değilim. Savunma Bakanımız var. Ayrıca başkanımızın da, bu yönde talimat vermesi gerekir" dedi.

DÜRZİLER ESAD'I TERK ETTİ

İsrail işgalindeki Golan tepelerinde yaşayan Dürziler'in Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'a olan destekleri her geçen gün azalıyor.

Suriye'deki olayların başlangıcında Esed'e bağlılıklarını belirten Dürziler, gelinen noktada Esed rejimine karşı seslerini yükseltmeye başladı.Golan'ın Bukata kasabasında yaşayan doktor Ali Ebu Avad, 'Buradaki birçok insan Esad ile vatanları arasında bir ayrım yapamaz, Esad'in gelip bizi İsrail işgalinden kurtaracağına inanırdı. Fakat bu günlerde Esad'in yaptıklarını gördüğümüzde, bu büyük yalanın sona erdiğine şahit olduk. Artık birçok kişi Esad rejiminin düşmesini istiyor' şeklinde konuştu.

Bukata'da sigortacı olan Mahmut Amaşa da her geçen gün Esad karşıtlarının sayısının arttığını ifade etti.

 

banner53
Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?