banner15

Rusya ve Fransa uçak kazası için Mısır'a heyet gönderdi

Düşen Rus uçağı ile ilgili araştırma yapmak üzere Fransa ve Rusya'dan heyetler Mısır'a gitti

Rusya ve Fransa uçak kazası için Mısır'a heyet gönderdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya ve Fransa'dan bir heyet düşen uçakla ilgili araştırma yapmak üzere Mısır'a geldi.

Rusya Acil Durumlar Bakanı Vladimir Puchkov, Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Rusya Hava Taşımacılığı Kurumu Başkanı Aleksander Radkov'u da kapsayan 30 kişilik bir heyetin, düşen uçağı araştırmak ve incelemek için Mısır'a ulaştıkları kaydedildi.

Öte yandan Mısır, bazı ülkeleri, Rus yolcu uçağının Sina Yarımadası’nın kuzeyindeki Ariş kenti yakınlarında düşmesiyle ilgili soruşturma tamamlanmadan Mısır ekonomisini zarara uğratacak önlemler almamaya çağırdı.

Suriye'deki savaşa diplomatik bir çözüm bulmak için Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirilen toplantılara katılan Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şükri, ülkeye dönüşünde düzenlediği basın toplantısında, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'u arayıp başsağlığı dileğinde bulunduğunu belirterek, "Kazanın nasıl gerçekleştiğiyle ilgili bilgiye ulaşır ulaşmaz bunu kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

Bazı ülkelerin kazanın sebepleriyle ilgili yaptığı tahminleri değerlendiren Şükri, "Önemli olan sebebi araştırmak ki biz de bunu yapıyoruz. Bazı ülkelerin olayın gerçek nedeni ortaya çıkmadan birtakım önlemler almaması gerekir zira bunun Mısır ekonomisine olumsuz etkileri olacaktır. Bu ülkelerin hükümetlerini Mısır'la olan ilişkilerini sürdürmeye ve soruşturma sonuçlanmadan faraziyeler üretmemeye çağırıyorum" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2015, 10:21
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35