banner15

Rusya'dan AB'ye 'Suriye' kınaması

Rusya, Suriye'ye yaptırım kararı alan BM'yi kınayarak bu kararın çözüm olmayacağını açıkladı

Rusya'dan AB'ye 'Suriye' kınaması

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, AB'nin Libya'ya yaptırım uygulama kararını kınayarak, söz konusu kararın "iyi şeylere yol açmayacağını" söyledi.

Lavrov, Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de yapılan Bağımsız Devletler Topluluğu (BDT) zirvesi sırasında gazetecilere yaptığı açıklamada, "Biz her zaman tek taraflı yaptırımların iyi şeylere yol açmadığını söyledik. Bu herhangi bir krize karşı ortaklık yaklaşımını ortadan kaldırıyor. Biz tek taraflı yaptırımlara karşıyız" dedi.
AB dün Suriye'ye karşı ilave yaptırımlar uygulanmasını öngören bir karar almıştı. Kararda, Suriye'den ham petrol ithalatına yönelik ambargo da bulunuyor.

"LİBYA GEÇİŞ HÜKÜMETİ TEMSİLCİLERİ MOSKOVA'YA DAVET EDİLDİ"

Lavrov, bir başka soru üzerine Libya'daki geçici hükümet yetkililerinin bu ülkedeki Rus enerji anlaşmalarının geleceğini görüşmek için Moskova'ya davet ettiklerini belirterek, "Kendileriyle bu konuları görüşeceğiz" diye konuştu.

Libya geçici yönetiminin temasları sürdürme önerisinde bulunduğunu ifade eden Lavrov, "Biz de onların talebi üzerine temsilcilerini Moskova'ya davet ettik. Onlarla tüm bu konuları ele alacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2011, 11:02
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35