banner15

Sadr'dan Irak Türkmen Cephesine ziyaret

ITC Başkanı Salihi, Kerkük'ü ziyaret eden Sadr Hareketi ile Kerkük'e düzenlenen terör saldırılarını görüştü

Sadr'dan Irak Türkmen Cephesine ziyaret

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Irak'ta Sadr Hareketi'den üst düzey bir heyet Kerkük'ü ziyaret etti. Ziyaretçi heyet Kerkük'te geçen hafta meydana gelen kanlı olaylarla ilgili yetkililerle bir araya geldi. Ziyaretçi heyet daha sonra Irak Türkmen Cephesi'ni ziyaret etti.

Irak Türkmen Cephesi genel başkanı milletvekili Erşet Salihi ile yapılan görüşmede, geçen hafta DEAŞ (IŞİD)'in Kerkük'e gerçekleştirdiği saldırılar ele alındı.

Gerçekleşen görüşmenin ardından basın toplantısı düzenleyen Irak Türkmen Cephesi genel başkanı milletvekili Erşet Salihi, Sadr Hareketi heyetinin Kerkük ziyaretini memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Sadr Hareketi'nin 2003 yılından bu yana Kerkük'le ilgili olumlu tutumuna vurgu yapan Salihi, görüşmede Kerkük'e düzenlenen terör saldırılarının masaya yatırıldığını ifade etti. Salihi, IŞİD'in Musul'da yaptığını Kerkük'te yapamayacağını kaydetti. Sadr Hareketi sözcüsü Şeyh Salah El Ubeydi ise, teröre karşı durmaları nedeniyle ziyaretçi heyetin Sadr Hareketi lideri Mukteda El Sadr'ın selamlarını Kerkük halkına ilettiğini bildirdi.

Geçen hafta meydana gelen olaylarda şehit olanlar için başsağlığı da dilendi. Öte yandan Parlamento Savunma ve Güvenlik Komisyonu başkanı Hakim El Zamıli, önümüzdeki günlerde Savunma ve Güvenlik Komisyonu'nun Kerkük'te güvenlikten sorumlu yetkilileri dinleyeceğini belirtti. El Zamıli, yetkililerin dinlenmesi sırasında Kerkük milletvekillerinin hazır bulunacağını da ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2016, 14:43
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48