banner39

Salih için havai fişekli kutlama

Sarayına yapılan saldırıda yaralanarak Suudi Arabistan'da tedavi olan Yemen lideri Salih, TV'de ilk kez görülmesi başkent Sana'da havai fişeklerle kutlandı.

Ortadoğu 07.07.2011, 22:08 07.07.2011, 22:21
Salih için havai fişekli kutlama

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yemen Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in tedavi için gittiği Suudi Arabistan'da ilk defa televizyon karşısına çıkması başkent Sana'da büyük bir coşku ile kutlanıyor.
    
Salih, devlet televizyonundan yayımlanan konuşmasında, Yemen'de birlik çağrısında bulundu.
    
Sarayına, 3 Haziran'da yapılan saldırıda yaralanan ve tedavi amacıyla Suudi Arabistan'a götürülen Salih, o zamandan beri ilk kez görüldü.
    
Yüzünün yandığı ve ellerinin bandajlı olduğu görülen Salih, birkaç dakikalık konuşmasında, ülkesine dönmekle ilgili bir ifade kullanmadı ancak Devlet Başkanı Yardımcısı Abdu Rabbo Mansur Hadi'nin siyasi uzlaşma bulma çabalarına destek verdiğini kaydetti.

SALİH: BAŞARILI SEKİZ AMELİYAT GEÇİRDİM

Yemen Devlet Başkanı Ali Abdullah Salihi, 8 başarılı ameliyat geçirdiğini belirtti. Salihi, devlet televizyonundan yayımlanan konuşmasında, Yemen'de birlik çağrısında bulundu.

Sarayına, 3 Haziran'da yapılan saldırıda yaralanan ve tedavi amacıyla Suudi Arabistan'a götürülen Salihi, o zamandan beri ilk kez görülüyor.

Yüzünün yandığı ve ellerinin bandajlı olduğu görülen Salihi, birkaç dakikalık konuşmasında, ülkesine dönmekle ilgili bir ifade kullanmadı, ancak Devlet Başkanı Yardımcısı Abdrabbo Mansur Hadi'nin bir siyasi uzlaşma bulma çabalarına destek verdiğini kaydetti.

 

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?