banner39

Salih'in durumu iyiye gidiyor

Geçtiğimiz cuma günü gerçekleştirilen saldırıda yaralanan Ali Abdullah Salih'in durumunun iyiye gittiği açıklandı.

Ortadoğu 08.06.2011, 13:43 08.06.2011, 13:43
Salih'in durumu iyiye gidiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yemen'in başkenti Sanaa'da Cuma günü yaşanan çatışmalar sonrası tedavi için Suudi Arabistan'a götürülen Yemen Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in sağlık durumunu iyiye gittiği diel getirildi.

El Arabiya televizyonunun AFP'den aktardığı habere göre Salih'in sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi.

Suudi Arabistanlı yetkililer Salih'in yanıklarının tedavisi amacıyla estetik cerrahi doktoru için beklediğini belirtti.

Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bulunan Yemenli diplomatlar ise Reuters'e verdiği demeçte, saldırı sonrası Salih'in yaralarının tedavi edildiğini ve şuan için durumunun iyi olduğu dile geitrildi.

VÜCUDUNUN YÜZDER 40' YANIK

Geçtiğimiz cuma devlet başkanlığı binasına düzenlenen saldırıdan sağ kurtularak Suudi Arabistan'a giden Yemen Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in vücudunun yüzde 40'ının yandığı bildirildi.

Amerikalı kaynaklar, Salih'in akciğerlerinin de tamamen çöktüğü (akciğer kollapsı) ve bu yüzden Yemen'e dönüp dönmeyeceğinin belirsiz olduğunu belirtmişti.

Salih, Cuma günü gerçekleştirilen saldırıdan yaralı olarak kurtulmuş ve tedavi için Suudi Arabistan'a gitmişti. Bir Arap diplomat da Salih'de 7 santimetre derinliğinde bir şarapnel yarası olduğunu belirtti.

Suudi İhbariye kanalı, 2 ameliyat geçiren Salih'in iyileştikten sonra Yemen'e döneceğini duyurmuştu. Ancak Suudi yetkililerin Salih'in gitmesine izin vermeyebileceği belirtiliyor.

Yorumlar (0)
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?