banner39

banner35

Salih'ten kriz için yeni 'yol haritası'

Yemen’de muhalifer BM diyalog temsilcisini reddederken; Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih’in ‘yeni yol haritası’ açıklayacağı açıklandı.

Ortadoğu 25.07.2011, 12:33 25.07.2011, 12:33
Salih'ten kriz için yeni 'yol haritası'

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yemen’de iktidar karşıtı gösteriler aylardır devam ederken; Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih’in ‘yeni yol haritası’ açıklayacağı açıklandı.

El Arab gazetesinin haberine göre, Yemen’de Salih iktidarına karşı gösteriler ülkenin dört bir yanında devam ediyor. Ülkedeki siyasî krizi çözmek için çıkış yolları arayan devlet başkanı geri adım atmazken; bu hafta içerisinde yeni bir yol haritası açıklayacağını dile getirdi.

Açıklama Salih'in Suudî Arabistan’da tedavisi sırasında yerine atadığı başkan yardımcısı Abdrabbo Mansur Hadî tarafından dün yapıldı.

Mansur Hadî ‘yol haritası’nın detayları ile ilgili açıklama yapmazken; planın bu hafta içerisinde açıklanacağını sözlerine ekeldi.

SALDIRILARDA 9 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Emniyet yetkilileri, askeri bir kampa düzenlenen saldırının, bomba yüklü araçla yapıldığını açıkladı.
 
Abyan'da El Kaide örgütüyle süren çatışmalara askeri sevkıyatına yapıldığı bölgede düzenlenen saldırıda 8 askerin hayatını kaybettiği bildirildi.
 
Saldırının arkasında El Kaide terör örgütünün olduğu tahmin ediliyor.
 
MUHALEFETTEN BM’YE REST

Yemen muhalif partiler koalisyonu, Birleşmiş Milletler (BM) diyalog temsilcisini reddetti.
 
Koalisyon partisi liderleri BM temsilcisi Cemal Bin Ömer'e, Devlet Başkanı Ali Abdullah Salih'in yetkilerinin, Devlet Başkan Vekili Abdurabbu Mansur Hadî'ye tam devri gerçekleşmeden iktidar partisi ile herhangi bir diyaloğa girilmeyeceğini iletti.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?