banner15

Şalit çözümünde iki taraf istekli

Hamas’ın elinde bulunan İsrailli esir asker Gilat Şalit için ikinci görüşme turu Mısır’ın başkenti Kahire’de gerçekleşirken; Hamas Siyasî Birim Sorumlusu Halid Meşal’in görüşmeler için bugün Kahire’ye gitmesi bekleniyor.

Şalit çözümünde iki taraf istekli

Dünya bülteni / Haber Merkezi

İsrail ve Hamas tarafından temsilcilerin katıldığı ve Kahire’de gerçekleştirilen görüşme ile ilgili açıklama yapılmazken; iki tarafın anlaşma noktasında istekli olduğu ifade edildi.

Londra merkezli Arapça yayınlanan El Hayat Gazetesi’nin haberine göre, Hamas’ın elinde bulunan İsrailli esir asker Şalit için ilki geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen görüşmelerin ikinci dün gerçekleşti.

Görüşme ile ilgili Mısırlı bir yetkili tarafından yapılan açıklamada, Hamas ve İsrailli yetkililerin Şalit’in Salı verilmesi ile ilgili anlaşmanın sağlanması için istekli olduğunu ifade etti.

ŞALİT’E KARŞILIK 1000 TUTUKLU

Hamas, Gilat Şalit’in serbest bırakılmasına karşı İsrail zindanlarında bulunan bin Filistinli tutuklunun serbest bırakılmasını istiyor.

İsrail ise tutuklu bulunan Filistinlilerin ‘kanlı olaylara’ karıştığını iddia ederek; serbest bırakılma talebine karşı çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2011, 12:13
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35