banner39

Şam ve Halep'te hayat durma noktasında

Şam ve Halep'te hayat durma noktasında, halk ekmek, un ve yakacak mazot bulamıyor.

Ortadoğu 11.12.2012, 19:35 11.12.2012, 19:35
Şam ve Halep'te hayat durma noktasında

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'nin başkenti Şam'da operasyonlar nedeniyle ve yakacak mazotun olmamasından kent merkezi dahil olmak üzere uzun süren elektrik kesintilerinin yaşandığını ifade eden Suriye Genel Devrim Konseyi üyesi Ebu Fehd, Şam'ın birçok bölgesinde halkın ekmek, yakacak mazot ve un bulmadığını, çevre mahallelerde halkın odun toplayarak ısınmaya başladığını söyledi.

Kentte mutfak tüpünün tedarikinde sıkıntıların yaşandığını ve halkın bin 200 Suriye Lirası (yaklaşık 30 TL) olan tüpü kara borsadan 2 bin 500 Suriye lirasından (yaklaşık 62 TL) satın aldığını aktaran Ebu Fehd, şehirde bir kaç tane benzin istasyondan benzin alındığını ve benzincilerin önünde uzun araç kuyruklarının olduğunu söyledi.

Halep kentinin Şam'dan farklı olmadığını sözlerine ekleyen Ebu Fehd, Halep'te merkezdeki ekmek yapan fırınların önünde uzun kuyrukların oluştuğu bilgisini bölgedeki aktivistlerden aldığını dile getirdi.

Hayatın gün gittikçe zorlaştığını anlatan Ebu Fehd, yetersiz beslenmeden dolayı çocuklarda bazı hastalıkların baş gösterdiğini ve bu hastalıklar için ülkede ilacın bulunmadığının altını çizdi.

Bu arada Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde muhaliflerin yoğun olduğu bölgelere roket ve havan toplarıyla saldırması sonucu 61 kişinin öldüğü bildirildi.

 

banner53
Yorumlar (0)
19
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?
Günün Karikatürü Tümü