banner39

Şam'da bombalı saldırı:15 ölü / VİDEO

Suriye'nin başkenti Şam'da gerçekleştirilen bombalı saldırıda en az 15 ölü, 50'yi aşkın da yaralı var...

Ortadoğu 08.04.2013, 13:14 08.04.2013, 18:08
Şam'da bombalı saldırı:15 ölü / VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'nin başkenti Şam'ın merkezinde çok büyük bir patlama oldu. Patlama sonrası çekilen görüntülerde, onlarca aracın yandığı görülürken, Suriye Devlet TV'si en az 15 ölü olduğunu duyurdu.

Suriye devlet televizyonunun 'terörist' saldırı olarak duyurduğu patlamanın kim tarafından gerçekleştirildiği henüz net olarak bilinmiyor. 

Bomba yüklü bir aracın infilak etmesiyle meydana gelen patlama sonrası çok sayıda ambulans bölgeye sevk edilirken, bölgede sirenler çalınmaya başladı.

Patlamanın olduğu alanda büyük maddi hasar meydana geldiği ve bölgedeki yolların da  trafiğe kapatıldığı belirtildi.

Öte yandan muhaliflere ait Şam Haber Ağı (SNN), patlamanın Esad yönetimi tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti. SNN, Seb'a Bahrat Meydanı'nında uzun zamandır yoğun güvenlik önlemlerinin alındığını belirterek, araç trafiğinin Esad güçleri tarafından kontrol edildiğine dikkati çekti.

Yorumlar (1)
serkan 10 yıl önce
ABD ve İsrail 24 ülkenin sınırlarını değiştirmeyi planlamıştır islam ülkelerini tek tek vurmaya devam ediyor ve hiç bir ülke lideri buna dur demiyor helal olsun kuzey kore liderine japonya'daki ve güney koredeki ABD üslerini vurmaya hazırlanıyor hiç bir ülke liderinin yapamadığını yapar İnşaAllah,ve dünyanın baş belası olan ABD 'den kurtuluruz...
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?