banner39

Şam'daki saldırılarda 55 kişi öldü

Şam'da bugün düzenlenen saldırılarda 50 kişi öldü. Patlamaları el Nusret isimli örgütün üstlendiği iddia edildi

Ortadoğu 10.05.2012, 09:06 10.05.2012, 16:08
Şam'daki saldırılarda 55 kişi öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'nin başkenti Şam'da bu sabah iki şiddetli patlama meydana geldi. Patlamalarda 55 kişinin öldüğü, 372 yaralı olduğu bildirildi.

Basın mensupları, patlamaların ardından Şam'ın üzerinde iki yoğun duman tabakasının yükseldiğini belirttiler.

Patlamaların nedeninin henüz bilinmediği bildirildi

Bombalı saldırıların bulunduğu bölgede büyük bir kraterin açıldığı ve yanan araçlarda çok sayıda ceset bulunduğu bildiriliyor.

Muhaberat'ın merkezisinin bulunduğu Kazas semtindeki patlama sonrası gelen ilk görüntülerde onlarca aracın yandığı görülüyor.

ÇOK SAYIDA ÖLÜ VE YARALI

Suriye devlet televizyonu, başkent Şam'da bu sabah meydana gelen iki saldırıda, çoğu sivil çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını bildirdi. Suriye Sağlık Bakanlığı 55 kişinin öldüğünü bildirdi.

Şiddetli patlamalarda tahrip olmuş çok sayıdaki otomobilde bulunan cesetlerin görüntülerini yayınlayan devlet televizyon kanalı, "terörist saldırıların" Şam'ın güneyindeki otoyolda, insanlar işlerine ve çocuklar okullarına giderken meydana geldiğini duyurdu.

Halkın da yardım ettiği yardım ekipleri yanmış cesetleri araçlardan çıkarırken, bir adam, "İstediğiniz özgürlük bu mu? Okullarına giden çocuklar, işlerine giden memurlar öldü" diye bağırıyordu.

Saldırılarda onlarca kişinin öldüğünü ve yaralandığını duyuran televizyon, ayrıca insan parçaları, karayoluna devrilmiş ağaçlar, derin çukurlar açılmış asfaltın görüntülerini yayınladı.

SALDIRILARI CEBHET-İL NUSRA Lİ EHLi ŞAM ÜSTLENDİ

Öte yandan Şam'da meydana gelen saldırıları Cebhet-il Nusra li Ehl-i Şam isimli bir örgütün üstlendiği bildirildi.

Bu grup ilk olarak 23 Ocak'ta internette yayınladığı bir bildiri ile ortaya çıkmış ve Esad'a karşı mücadele edeceğini bildirmişti. Örgüt Şam ve Halep'te meydna gelen bazı diğer patlamaları da üstlenmişti.

GÖZLEMCİLER OLAY YERİNDE

Suriye'deki BM gözlem heyetinin Başkanı Norveçli General Robert Mood, Şam'da bu sabah bombalı saldırıların düzenlendiği yere geldi.

Basın mensupları, General Mood'un TSİ 08.00'e doğru iki bombalı saldırının düzenlendiği ve çok sayıda kişinin öldüğü yere gelerek incelemede bulunduğunu belirttiler.

Suriye devlet televizyonu, başkent Şam'da bu sabah düzenlenen iki saldırıda, çoğu sivil çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını bildirmişti.

Şiddetli patlamalarda tahrip olmuş çok sayıdaki otomobilde bulunan cesetlerin görüntülerini yayımlayan devlet televizyonu, "terörist saldırıların" Şam'ın güneyindeki otoyolda, insanlar işlerine ve çocuklar okullarına giderken düzenlendiğini duyurmuştu.

banner53
Yorumlar (2)
TEBRİZİ 9 yıl önce
İran Irak'ta kendine bağlı guruplar hariç diğer gurupları pes ettirmek için yıllarda MALİKİ ve partisi kanalıyla bu yöntemi dendi.Taki millet pes edene kadar.Hatırlayın MALİKİ seçimlerden sonraki ilk konuşmasnda Kendisinin hükümeti kuarmaması durumunda PATLAMALARI YENİDEN BAŞLAYABİLECEĞİNİ ima etmişti....
istanbuli 9 yıl önce
insaf insaf birazcık vicdan. akıl fikir yok mu sizde. Tabi el kaideyi de aslında iran kurdu. binlerce şiiyi kerbeleda bombalarla iran patlattı. İsraili de zaten iran kurdu arkasında iran var. binlerce filistinliyi öldürdü milyonlarcasını sürgün etti. Halepçe ye kimyasal bombayı iran attı. yetmedi kendi halkına da attı hala binlerce kimyasal silahtan dolayı hasta vatandaşı var. aklınızı nerede kull
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?