banner15

Şehitler için Mescid-i Aksa'da gıyabi cenaze namazı

İstanbul'daki terör saldırısında, Halep, Suriye ve Filistin'de şehit edilen Müslümanlar için Mescid-i Aksa'da gıyabi cenaze namazı kılındı

Şehitler için Mescid-i Aksa'da gıyabi cenaze namazı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikasından (BEM-BİR-SEN) yapılan yazılı açıklamaya göre, Ürdün'ün başkenti Amman'da gerçekleştirilen BEM-BİR-SEN Başkanlar Kurulu Toplantısından sonra kurul üyeleri Kudüs'e geçti.

Kurul üyeleri, Mescid-i Aksa'da İstanbul'daki terör saldırısında şehit edilenlerle Halep, Suriye ve Filistin'de yaşamını yitiren Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kıldı ve dua etti.

"SABRIMIZI TEST EDEN PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SONU MUTLAKA GELECEKTİR"

BEM-BİR-SEN Genel Başkanı Mürsel Turbay, namazın ardından yaptığı açıklamada, İstanbul Beşiktaş'ta gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı.

Hain bir darbe girişimini bertaraf eden Türk milletinin bu tür saldırılara asla pabuç bırakmayacağını belirten Turbay, "Bu milletin şanlı tarihinde hepsi birer kahraman olarak yerlerini almıştır. Yapılan bu hain saldırılar sadece polislerimize yönelik değil tüm milletimize yapılmış bir saldırıdır. Sabrımızı test eden PKK terör örgütünün de sonu mutlaka gelecektir." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2016, 11:27
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48