banner15

Sina Yarımadası'nda 6 kişi öldü, 13 polis yaralı

Mısır'ın Sina Yarımadası'nda meydana gelen şiddet olaylarında silahlı 6 kişi öldürüldü, 8'i polis 13 kişi yaralandı

Sina Yarımadası'nda 6 kişi öldü, 13 polis yaralı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'ın Sina Yarımadası'nın çeşitli bölgelerinde meydana gelen şiddet olaylarında silahlı 6 kişinin öldürüldüğü, 8'i polis 13 kişinin yaralandığı bildirildi.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kuzey Sina iline bağlı Bel'a ve Et-Tume köylerinde askerler ile silahlı kişiler arasında çıkan çatışmalarda 6 kişi öldü, 5 kişi de yaralandı.

Eş-Şeyh Zuveyd kentinin güneyinde teröristlerin yerleştirdiği bombanın polise ait zırhlı aracın geçişi sırasında patlaması sonucu da 2 polis yaralandı.

Kimliği henüz belirlenemeyen kişilerin fırlattığı 3 havan topunun Refah ilçesinde yer alan kışlaya düşmesi sonucu ise 6 polis yaralandı.

Kuzey Sina vilayetinde, 24 Ekim 2014'te iki güvenlik noktasına düzenlenen saldırının ardından Mısır yönetimi, "terör sorununu kökünden çözmek" iddiasıyla bölgede olağanüstü hal (OHAL) ilan etmiş, bu kapsamda Refah Sınır Kapısı'nı da kapatmıştı.

OHAL son olarak 12 Temmuz'da 8'inci defa 3 aylığına uzatılmıştı.

Sina Yarımadası'nda, Kasım 2014'te terör örgütü DAEŞ'e biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını Sina Vilayeti olarak değiştiren Ensar Beyt el-Makdis adlı örgüt gibi bazı silahlı grupların etkin olduğu belirtiliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2016, 19:01
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48