Sina'da askeri operasyon: 8 ölü

Mısır ordusuna bağlı helikopterlerin Sina'daki silahlı grupların bulunduğu bölgeyi bombalaması sonucunda 8 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

Sina'da askeri operasyon: 8 ölü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır ordusuna bağlı helikopterlerin, Sina'da silahlı grupların bulunduğu bölgeyi bombalaması sonucunda ilk belirlemere göre 8 kişi öldü, 15 kişi yaralandı. 

Mısır resmi haber ajansı MENA'nın askeri kaynaklara dayandırarak verdiği habere göre, orduya bağlı Apache tipi helikopterler, Sina'nın kuzeyindeki Tevme ve Mukataa köylerinde silahlı grupların sığındığı bölgeyi bombaladı. Operasyonda, 8 kişi ölü ele geçirilirken, 15 kişi yaralandı. 

Operasyonda silahlı gruplara ait bir silah ve mühimmat deposunun yok edildiği belirtilen haberde, hedef alınan silahlı grupların "aşırı-tekfirci" (dini kendileri gibi yorumlamayanları din dışı sayma) düşünceye sahip olduğu ileri sürülürken, operasyonların devam ettiği kaydedildi.

Öte yandan, bölgedeki görgü tanıkları, bombalara hedef olan caminin bir bölümünün yıkıldığını, 6 evin hasar gördüğünü ve bombalama sırasında köy sakinlerinden 4 kişinin yaralandığını dile getirdi.

Kuzey Sina vilayetinin Şeyh Zuveyd ilinin 4 köyündeki operasyonlarda15 kişinin, El-Ariş kentindeki operasyonlarda ise 2 kişinin öldüğü bildirilmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2013, 18:46
banner53
YORUM EKLE

banner39