Sina'da güvenlik güçlerine yeni saldırı

Mısır'ın Sina bölgesinde güvenlik güçlerine ait bir otobüsesaldırı düzenlendi, saldırıdan sonra bölge ablukaya alındı

Sina'da güvenlik güçlerine yeni saldırı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'ın Kuzey Sina iline bağlı Şeyh Zuveyd kentinde güvenlik güçlerine ait otobüse düzenlenen bombalı saldırıda bir askerin hayatını kaybettiği, üçünün yaralandığı bildirildi.

Sina'daki güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Şeyh Zuveyd kentinin güneyinde Mısır askerlerini taşıyan otobüs geçtiği sırada yola döşenen bombanın infilak ettirilmesi sonucu bir askerin öldüğü, biri subay 3 askerin yaralandığı kaydedildi.

Yaralıların hastaneye kaldırıldığı bildirilirken, Mısır ordusunun söz konusu bölgeyi abluka altına aldığı ve yolda bomba taraması yaptığı belirtildi.

Konuyla ilgili Mısırlı yetkililerden henüz bir açıklama gelmedi.

Ülkenin Kuzey Sina bölgesinde, Kasım 2014'te IŞİD'e biat ettiğini duyuran ve daha sonra adını "Sina Vilayeti" olarak değiştiren "Ensar Beyt el-Makdis" adlı örgüt gibi bazı silahlı grupların etkin olduğu belirtiliyor.

Mısır ordusu ve emniyet teşkilatı, Eylül 2013'ten bu yana başta Kuzey Sina olmak üzere birçok ilde "terörist" olarak adlandırdığı unsurlara yönelik, "güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenledikleri" gerekçesiyle operasyonlar yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2016, 17:47
banner53
YORUM EKLE

banner39