banner15

Sisi: 'Aday olacağım' demedim

Mısır darbesinin mimarı Sisi, Kuveyt'te yayımlanan gazeteye verdiği demeçte aday olacağına dair bir şey söylemediğini, halkın taleplerine göre hareket edeceğini belirttiğini açıkladı

Sisi: 'Aday olacağım' demedim

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır darbesinin mimarı, ülkenin Savunma Bakanı ve Genelkurmay başkanı Abdulfettah Sisi, Kuveyt Gazetesi'ne cumhurbaşkanı adayı olacağına dair bir açıklamada bulunmadığını belirtti.

Sisi'nin sözcüsü Albay Ahmed Ali, Kuveyt Gazetesinde yayımlanan demecin ilgili kısmının çarpıtıldığını veya yanlış yorumlandığını söyledi. Ali, Sisi'nin aday olacağını söylemediğini, halkın taleplerine göre hareket edeceğini açıkladığını ifade etti.

Ahmed Ali, şu ifadeleri kullandı:

"Ülke böyle bir aşamadan geçerken, silahlı kuvvetler ve komutanları hakkında araştırılmadan, gazete yorumuna dayalı haber yapılmamalı. Sisi, cumhurbaşkanlığı adaylığına dair kararı, yüce Mısır halkının huzurunda, şüphe götürmeyecek şekilde doğrudan yapar"

Kuveyt'te yayınlanan Es-Siyasiye gazetesine verdiği röportaj'da Sisi, cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin "Halkın aday olmam ile ilgili taleplerini karşılıksız bırakamazdım. Özgür seçim ile halkın güvenini yenilemek için Mısır Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmaya karar verdim" ifadelerini kullanmıştı.

Analistler, Sisi'nin bu ifadeleri ile halkın nabzını ölçtüğü şeklinde yorumlar yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2014, 11:49
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35