banner15

Sisi, gazetecilerin yargılanmasından 'pişmanmış'

Mısır'daki askeri darbeden sonra gözaltına alınan ve yargılandıktan sonra hapse atılan gazetecilerle ilgili bir açıklama yapan Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, keşke onlar yargılanmasaydı ve direkt olarak sınır dışı edilebilseydi dedi

Sisi, gazetecilerin yargılanmasından 'pişmanmış'

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi, Mısır'da geçtiğimiz yıl yapılan askeri darbenin ardından görevlerini yaparken tutuklanan El Cezire muhabiri üç gazetecinin yargılanmasıyla ilgili bir açıklama yaptı ve bu gazetecileri yargıladıkları için pişşman olduğunu söyledi.

Sisi, "Keşke gözaltına alındıkları zaman sınır dışı edilebilselerdi de yargılanmasalardı" dediği gazetecilerden dolayı dünyanın birçok yerinden tepki almaya devam ediyor.

Son olarak ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Mısır'da hapse atılan gazetecilerle ilgili konuşmuş ve gazetecilerin hapse atılmalarının "zalimce" bir uygulama olduğunu söyled. Sisi'nin "pişmanlık" açıklamasının Kerry'nin açıklamasından birgün sonra gelmesi de dikkat çekti.

El Cezire'de çalışan üç gazeteci Mısır mahkemesi tarafından "El-Cezire kanalı aracılığıyla Mısır aleyhinde kışkırtıcı yayınlar yapmak, yalan haber ve görüntü yayınlamak" suçlarından yargılanmış ve hapis cezası almışlardı.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2014, 13:57
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48