banner15

Sisi: Mısır'a baskı yapılıyor

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi Şarm el Şeyh’e yaptığı sürpriz ziyarette Mısır'a baskı yapıldığından şikayet etti

Sisi: Mısır'a baskı yapılıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Arap ve Latin Amerika ülkeleri toplantısına katılmak üzere gittiği Suudi Arabistan’dan, Rus uçağının düştüğü Şarm eş-Şeyh kentine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

Turizm kenti Şarm eş-Şeyh’te incelemelerde bulunan Sisi, yerel bir televizyon kanalına verdiği demeçte, "Şu anda Mısır’a baskı yapılmaktadır ve bu baskılar bitmeyecektir. Çünkü Mısır başarmak istiyor, başarı isteği arttıkça baskılar da artacaktır. Şer odakları başarıya ulaşmamızı engellemeyi hedefliyor" dedi.

Rus uçağının düşmesiyle ilgili peşin hüküm verilmemesi gerektiğine dikkati çeken Sisi, "İncelemelerin bitmesini beklemek gerekir. Sonucu şeffaf bir şekilde açıklayacağız" diye konuştu.

31 Ekimde düşen Rus yolcu uçağının ardından, Sisi’nin Londra ziyaretinin ilk gününde, İngiltere Şarm eş-Şeyh’e uçak seferlerini durdurduğunu açıklamış, ardından Rusya Devlet Başkanı Putin de Şarm eş-Şeyh’teki bütün Rus turistlerin geri çekilmesi talimatı vermişti.

Turistlerin tahliyesinin ardından Şarm eş-Şeyh’teki otellerin doluluk oranının yüzde 80-90’lardan 20-25’lere kadar gerilediği belirtiliyor. Mısır Turizm Bakanı Hişam Zagzug'un konuyla ilgili olarak 17-19 Kasım tarihlerinde Rusya’yı ziyaret etmesi bekleniyor..

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 21:19
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35