banner39

Sisi: Obama beni yarı yolda bıraktı

Amerikan Washington Post gazetesine konuşan Sisi, Obama'nın darbeden sonra kendisini hiç aramadığını ve yarı yolda bıraktığını söyledi

Ortadoğu 04.08.2013, 14:54 04.08.2013, 14:58
Sisi: Obama beni yarı yolda bıraktı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'da 3 Temmuz'da darbe yaparak Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi iktidardan uzaklaştıran Mısır Genelkurmay Başkanı Abdulfettah El Sisi, ABD Başkanı Barack Obama'yı kendisini yarı yolda bırakmakla suçladı.

Mısır Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Abdülfettah El Sisi, 3 Temmuz'daki askeri darbe sonrası ilk kez röportaj verdi. Mısır'ın başkenti Kahire'de Amerikan Washington Post gazetesine konuşan Sisi, "Obama yönetimi beni yarı yolda bıraktı" dedi.

Obama yönetimini kastederek, "Siz Mısırlılara sırtınızı döndünüz. Onlar bunu asla unutmayacaktır" diyen Mısır Genelkurmay Başkanı Sisi, ABD'nin Mısır'daki iç politikayı bahane ederek söz verdiği F-16 savaş uçaklarını göndermediğini söyledi.

'OBAMA BENİ HİÇ ARAMADI'

"Yurtsever bir orduya böyle davranılmaz" diyen Sisi, ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel'la her gün telefonda konuştuklarını ancak Obama'nın kendisini hiç aramadığını belirtti.

Mursi iktidara gelir gelmez sorun yaşamaya başladıklarını iddia eden Sisi, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'yi bütün Mısırlıların değil destekçilerinin temsilcisi olmakla suçladı.

Mısır Genelkurmay Başkanı Abdülfettah El Sisi, "Obama yönetimi, Mısır'da daha fazla kan akmasından endişe ediyorsa Müslüman Kardeşler'i oturma eylemlerinden vazgeçmeye ikna etmeli. ABD'nin bunu yapacak gücü ve nüfuzu var" diye konuştu.

Mısır Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı Sisi, seçimlerde cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı yönündeki soruyu ise, "Benim için önemli olan halk sevgisi" dedi.

banner53
Yorumlar (1)
emine 8 yıl önce
bizde yuttuk insanalri aptal zannediyor bu zalimler
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?