banner15

Sisi rejimi yeniden AB'ye el açtı

Mısır, Avrupa Birliği'nden (AB) ekonomik yardım talep etti. Mısır Dışişleri tarafından yapılan açıklamada, "Mısır'ın AB'den ekonomik yardım beklediği belirtilerek, Mısır'ın siyasi istikrarsızlık ve çatışmaların şiddetlendiği bölgede istikrarın tesisinde temel taşlardan biri konumunda olduğu" vurgulandı.

Sisi rejimi yeniden AB'ye el açtı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır'ın, Avrupa Birliği'nden (AB) ekonomik yardım talep ettiği belirtildi.

Mısır Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Dışişleri Bakanı Samih Şükri, dün akşam başkent Kahire'de ülkesini ziyaret eden Avrupa Parlamentosu (AP) Maşrık Ülkeleri İlişkileri Komitesi Başkanı Marisa Matias ve beraberindeki heyet ile görüştü.

Şükri görüşme sırasında Mısır'daki ekonomik ve siyasi olaylar ile hükümetin, Uluslararası Para Fonu (IMF) işbirliğiyle benimsediği ve yakın zamanda anlaşma yapılması beklenen ekonomik reform paketi hakkında bilgi verdi.

"MISIR AB'DEN YARDIM BEKLİYOR"

Mısır'ın AB'den ekonomik yardım beklediğini belirten Şükri, ülkesinin siyasi istikrarsızlık ve çatışmaların şiddetlendiği bölgede istikrarın tesisinde temel taşlardan biri konumunda olduğunu vurguladı.

Dışişleri Başkanı Samih Şukri dün de başkent Kahire'de Almanya Ulusal Güvenlik Danışmanı Christoph Heusgen ile bir araya gelerek ülkedeki ekonomik durumu ele almıştı.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2016, 13:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35