banner39

Sisi'nin cumhurbaşkanı olması için kampanya

Mısır'daki askeri darbenin mimarı Orgeneral Abdülfettah El Sisi için şimdi de cumhurbaşkanlığı yolu açılıyor. Sisi'nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylığını desteklemek amacıyla Mısır'da bir kampanya başlatıldı

Ortadoğu 09.09.2013, 15:29 09.09.2013, 16:01
Sisi'nin cumhurbaşkanı olması için kampanya

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mısır'da seçilmiş hükümeti ve cumhurbaşkanını silah zoruyla iktidardan indiren cuntanın lideri Abdülfettah Sisi için cumhurbaşkanlığı kamyanyası başlatıldı. Darbe öncesinde yapılan imza kampanyasının bir benzeri de şimdi "Sisi Cumhurbaşkanı ol" temasıyla yürütülüyor.

Şu an Savunma bakanı ve başbakan yardımcısı olan Orgeneral Abdülfettah El Sisi'nin önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olması için başlatılan kampanyada "İyiliğini tamamla" sloganları kullanılıyor.

Kampanya kuruyucusu Nasrullah Rifaii, Mısır'ı 'terörist' olarak nitelediği ihvan yönetiminden kurtarmasının ardından gelecek dönemde ülkeyi en iyi şekilde Sisi'nin yöneteceğini savundu.

Mısır halkının İhvan'ın iktidara gelmesiyle birlikte kendi hayal ve ümitlerini yitirdiğini iddia eden Rifaii, 30 Haziran devrimi ile Sisi'nin cesur duruşunun ülkesini kurtardığını söyledi.

Mısır'ın Sisi liderliği altından arap liderliğini ve dünyadaki eski konumunu geri kazanacağını vurgulayan Rifaii, kendi kampanyasının Sisi'nin 'Halk emredince itaat etmemiz gerekir' sözü üzerinde durduğunu söyledi.

Sisi'nin önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılmasını talep etmek için 30 milyon imza toplamayı hedefleyen sözkonusu Kampanya faaliyetlerinin bir hafta sonra resmen başlatılması bekleniyor.

Türkiye'deki 28 Şubat medyasına sık sık benzetilen Mısır'daki mevcut medya, Sisi'nin cumhurbaşkanı olması için sık sık haberler ve propaganda yapıyor.

Yorumlar (0)
17
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?