banner15

SMDK Cenevre için İstanbul'da toplandı

SMDK Cenevre Konferansı'na katılım meselesini görüşmek için İstanbul'da toplandı

SMDK Cenevre için İstanbul'da toplandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye Muhalif ve  Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK), Suriye krizine siyasi çözüm bulunması hedefiyle yapılması planlanan Cenevre-2 Konferansı'na katılım konusunu görüşmek üzere İstanbul'da toplandı.

Suudi Arabistan ziyareti nedeniyle SMDK Başkanı Ahmed el-Carba'nın ilk gününe katılamadığı toplantıda Siyasi Komite üyeleri ile Burhan Galyun hazır bulundu. Alınan bilgiye göre toplantıda Cenevre-2 Konferansı'na katılım ve bu yönde karar alınması durumunda muhalefetin bir heyet oluşturması olasılığı ele alındı. SMDK kaynakları, toplantıda "Cenevre-2'ye katılmama, şartlı katılma veya şart öne sürülmeksizin katılma" seçenekleri üzerinde durulduğunu kaydetti.

Öte yandan Siyasi Komite'nin, Arap Birliği'nin Mısır'ın başkenti Kahire'de pazar günü yapılması beklenen toplantısına Carba başkanlığında bir heyet gönderilmesinin gerekliliği üzerinde görüş birliğine vardığı belirtildi.

3 gün sürmesi beklenen toplantıda, Cenevre-2 konferansına katılım konusunun yanı sıra geçici hükümette görev alması beklenen bakanların isimlerinin de netleştirilmesi öngörülüyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2013, 16:42
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48