banner15

SMDK üyesinin oğlu işkence altında öldü iddiası

SMDK Siyasi Heyeti üyesi Sare’nin oğlunun, rejim hapishanelerinde işkence altında öldüğü belirtildi.

SMDK üyesinin oğlu işkence altında öldü iddiası

Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) Siyasi Heyeti üyesi Fayiz Sare’nin oğlu Visam Sare'nin (28), Esed rejiminin hapishanelerinde gördüğü işkence sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

SMDK'dan yapılan açıklamada, Visam Sare'nin, rejimin Askeri Güvenlik Birimi'ne bağlı Askeri Soruşturma Şubesi’ne ait gizli hücrelerde 63 gün tutuklu kaldığı ve gördüğü işkenceler nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi.

Mesajda ayrıca Şam’da ikamet eden Sare’nin kız kardeşinin, askeri polis biriminden, kardeşinin "silahlı çeteler" tarafından öldürdüğüne dair imza atması halinde cesedi teslim alabileceği belirtilen 353 nolu ve 14 Ocak tarihli bir telgraf aldığı kaydedildi.

"NE REJİMİN KATLİAMLARI NE DE TUTUKLAMALAR HALKI DURDURAMAYACAK"

SMDK Siyasi Heyeti üyesi Fayiz Sare, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun Suriye'deki savaşın kurbanlarından sadece biri olduğuna işaret ederek "Rejimin ne katliamları ne de tutuklamaları halkı durdurabilir" dedi. 

Suriye’de akıbeti bilinmeyen yüz binlerce kişinin bulunduğunu belirten Sare, rejimin, 20 milyon Suriyelinin hayatını "cehenneme çevirdiğini" ifade ederek "Rejim, işlediği bütün bu suçların yakında yıkılacağına işaret ettiğini gayet iyi biliyor” diye konuştu.

Suriye’de halkın taleplerini dile getiren barışçıl gösterici ve aktivistlerden sayılan evli ve 4 çocuk babası Visam Sare, ilk defa 2012 baharında ağabeyi Bassam'la tutuklanmış, daha sonra serbest bırakılmıştı.

 

Kaynak: AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2014, 20:34
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48