banner39

Somali'de saldırı: İki Türk öldürüldü

Mogadişu'da okulun servis minibüsüne düzenlenen saldırıda ikisi Türk altı kişi öldü, altı kişi yaralandı

Ortadoğu 30.03.2016, 19:49 31.03.2016, 11:20
Somali'de saldırı: İki Türk öldürüldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Somali'nin başkenti Mogadişu'da bir okulun servis minibüsüne düzenlenen saldırıda ikisi Türk altı öğretmenin öldüğü, altı öğrencinin ise yaralı olduğu bildirildi.

Mogadişu'da 4. kilometre olarak bilinen bölgede, bir okulun servis minibüsüne kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce düzenlenen saldırıda minibüste bulunanlardan Somali vatandaşı şoför ve tercüman hayatını kaybetti, Türk vatandaşı 4 öğrenci yaralandı.

Somali polis kaynakları, saldırıda yaralan Türk vatandaşlarının ülkede bulunan Türklerin çocukları olduğunu, öğrencilerin okul dönüşü saldırıya uğradığını bildirdi. Kaynaklar, yaralanan çocukların tedavi için  Mogadişu'daki hastanelere kaldırıldığını ifade etti.

Sonraki saatlerde yapılan açıklamada ise saldırıda iki Türk öğretmenin hayatını kaybettiği kaydedildi. Servisin ülkedeki Türk okullarından birine ait olduğu belirtiliyor.

Okul yetkilerinden yapılan açıklamada ikisi Türk altı öğretmenin öldüğü, altı öğrencinin ise yaralı olduğu ifade edildi.

Olayın ardından bölgede görev yapan Afrika Birliği askerleri, güvenlik tedbirlerini artırdı, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?