banner15

Sudan Devlet Başkanı Beşir Riyad'da

Sudan Devlet Başkanı Beşir, resmi ziyaret kapsamında Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a giderek enerji, içme suyu, barajların yapımı ve ziraat alanlarını kapsayan 4 farklı konuda işbirliği anlaşması imzaladı

Sudan Devlet Başkanı Beşir Riyad'da

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir'in, resmi temaslarda bulunmak üzere Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a ulaştığı bildirildi.

Suudi Arabistan'ın resmi ajansı SPA'da yer alan habere göre, Beşir ve beraberindeki heyet, resmi temaslarda bulunmak üzere başkent Riyad'a geldi. Kral Selman Askeri Havaalanı'na inen Beşir ve beraberindeki heyeti Veliaht Prens ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif bin Abdulaziz, Sudan'ın Riyad Büyükelçisi Abdulhafız İbrahim İsmail ve diğer yetkililer resmi törenle karşıladı.

Törenin ardından Beşir, Kral Selman ile görüşmek için beraberindeki heyetle havaalanından ayrıldı.

ANLAŞMALAR İMZALANDI

Suudi Arabistan ile Sudan arasında ekonomi ve kalkınma alanlarında 4 farklı işbirliği anlaşmasının imzalandığı bildirildi.

Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA'da yer alan habere göre, resmi temaslarda bulunmak üzere Suudi Arabistan'da bulunan Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir, Kral Selman bin Abdülaziz Al Suud ile başkent Riyad'ta bir araya geldi.

İki ülke arasındaki ilişkiler ve bölgesel konuların ele alındığı görüşmede, Veliaht Prens ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif bin Abdulaziz, Sudan'ın Riyad Büyükelçisi Abdulhafız İbrahim İsmail, Sudan Dışişleri Bakanı İbrahim Gandur, Savunma Bakanı Orgeneral Mustafa Abid, Maliye Bakanı Bedrüddin Mahmud, Su Ürünleri ve Elektrik Bakanı Mutez Musa ve Devlet Bakanı Fadl Abdullah Fadl ve diğer yetkililer hazır bulundu.

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 17:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35