banner15

Suriye'de Şebbihalar Türkleri de katlediyor-VİDEO

Suriye'de Baas güçleri artık Türkleri de katletmeye başladı. Rastan kentinde bir Türk vatandaşı Şebbiha birlikleri tarafından açılan ateş sonucu hayatını kaybetti

Suriye'de Şebbihalar Türkleri de katlediyor-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye’de Beşar Esad karşıtı gösteriler devam ederken; Baas güçleri muhaliflere yönelik baskı ve katliamlarını sürdürüyor.

Suriye’nin Rastan'da operasyon düzenleyen Suriye silahlı kuvvetlerine bağlı birlikler muhalif şüphesiyle birçok Suriyeliyi gözaltına alıyor.

Sosyal paylaşım sitelerine düşen son görüntüler Suriye’de Şebbiha timleri tarafından öldürülen bir Türk vatandaşının görüntüleri yayınlandı.

Yaşamını kaybeden TIR şoförünün 1960 Antakya doğumlu Mecil Akdoğan olduğu kaydedildi. Rastan beldesinde Türk TIR şoförünün öldüğünü gören vatandaşların, durumu Türkiye'nin Şam Büyükelçiliğin'e bildirdikleri öğrenildi.

Şebbiha birlikleri tarafından öldürülen Türk vatandaşının koltuk altından iki kurşun izi görülmekte.

Suriye'de hükümet karşıtı gösterilerin başladığı günden itibaren ilk defa bir Türk vatandaşı ölüyor.

BÜYÜKELÇİ RASTAN'A GİTTİ

El Arabiyya kanalının haberine göre, Türkiye'nin Suriye büyükelçisi Ömer Önhon, Rastan beldesine Akdoğan'ın cesedini teslim almaya gitti.

DAHA ÖNCE DE BİR ÜRDÜN VATANDAŞI ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Ürdün Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Muhammed El Kayit, akrabalarını ziyaret etmek amacıyla Suriye'nin Humus kentinde bulunan Ürdün vatandaşı Tarık Muhammed El Halidi'nin, burada başından vurularak hayatını kaybettiğini açıklamıştı.

ŞEBBİHA ÖLÜM SAÇIYOR

Suriye'de kolunda kurşun yarasıyla hastaneye gidenler, başlarından kurşunlanarak öldürülüyor. Öldürülmeden önce de işkenceden geçiriliyorlar.

Suriyeli Ebu Ahmet, muhaberat ile Şebbiha'nın iç çatışma çıkması için vahşete imza attığını söylüyor: "Muhaberat gözaltına aldırıp Şebihha'ya teslim ediyor, onlar da işkence yaptıktan sonra ya öldürüyor ya meçhul bir yere götürüyor. 12-13 yaşındaki çocukların bile tırnaklarını çekmişler."

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 12:35
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35