Suriye Dışişleri Bakanı Muallim Cezayir'de

Cezayir'den yapılan açıklamada Suriye yönetiminin siyasi çözüme hiçbir dış gücün müdahalesi olmadan sadece Suriyeli tarafların bulunduğu bir çerçevede onay verdiği belirtildi

Ortadoğu 30.03.2016, 08:25 30.03.2016, 09:47
Suriye Dışişleri Bakanı Muallim Cezayir'de

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye Dışişleri Bakanı Velid el-Muallim, Şam yönetiminin yabancı güçlerin müdahalesi olmadığı sürece siyasi çözümden yana olduğunu belirtti.

Cezayir Meclisi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre Muallim, Cezayir'e gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında Cezayir meclisinin iki ayrı kanadının başkanlarıyla da bir araya geldi. Muallim, Ümmet Meclisi (ikinci kanat) Başkanı Abdulkadir bin Salih ile yaptığı görüşmede, "Suriye hükümeti, siyasi çözümden vazgeçmiş değil ancak bunun hiçbir yabancı müdahale olmadan sadece Suriyeli tarafların bulunduğu bir çerçevede gerçekleşmesi gerekiyor" dedi.   

Muallim, parlamentonun Ulusal Halk Meclisi (birinci kanat) Başkanı El-Arabi Veled Halife ile görüşmesinde de Suriye'nin direnmeye devam edeceğini kaydetti.

Halife ise Suriye'deki durumdan büyük endişe duyduklarını, Arap dünyasının istikrarını sarsmayı hedefleyen planlara karşı dikkatli olunması gerektiğini ve terörün insanlığın ortak düşmanı haline geldiğini ifade etti. 

Başbakanlıktan daha önce yapılan açıklamada da Muallim'in, Cezayir Başbakanı Abdulmelik Sellal ile bir araya geldiği ve görüşmede, Cezayir'in Suriye krizinin çözümü için harcadığı mesainin ele alındığı belirtilmişti.

Muallim, dün ülkesindeki durumu görüşmek üzere Cezayir'e gitmişti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?