banner39

Suriye kasabaları yok oluyor

Esad güçlerinin bombardımanı, Halep'e bağlı Azaz kasabasını çöküntü haline çevirdi

Ortadoğu 29.07.2012, 09:19 29.07.2012, 09:19
Suriye kasabaları yok oluyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de, Beşşar Esad güçlerinin günler süren bombardımanı Halep kentine bağlı Azaz kasabasını adeta ''hayalet şehre'' çevirdi.

Türkiye sınırındaki Essalame Sınır Kapısı'nın karşısında bulunan ve bir kaç hafta önce meydana gelen bombardıman öncesi 70 bin nüfusa sahip olan kasabada aralarında ev, işyeri, okul, cami ve kamu binasının da bulunduğu yüzlerce bina tahrip edilmiş durumda.

Elektrik şebekesinin de büyük ölçüde hasar gördüğü saldırıların ardından çoğu mahalleye elektrik ve su verilemiyor. Kasabada kimi vatandaşlar saldırıların yaralarını sararken kimileri de yakın köy ve şehirlerdeki akrabalarının yanına yerleşti.

Esad güçlerinin hava ve karadan gerçekleştirdiği bombardımanın izlerini taşıyan kasabanın cadde ve sokaklarında ise çok sayıda tank ve askeri araç kalıntısı göze çarpıyor.

Azaz kasabası sakinlerinden Muhammed ve Abdulkadir Kabdur kardeşler, düzenli ordu birliklerinin saldırılarının kasabada ciddi hasara yol açtığını söyledi.

Hava saldırısında evlerinin yakınındaki boş bir araziye isabet eden bombanın 3 metre genişliğinde ve 1 metre derinliğinde bir çukur açtığını anlatan Kabdur kardeşler, ayrıca evlerinin de zarar gördüğünü ifade etti.

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?