banner15

Suriye Lazkiye saldırısını savundu

Suriye Haber Ajansı, güvenlik güçlerinin Lazkiye'de otomatik silah kullanan kişileri kovaladığını öne sürdü.

Suriye Lazkiye saldırısını savundu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye yönetimi, bugün Lazkiye kentine hem karadan hem de denizden yapılan saldırıları savundu. Resmi haber ajansı SANA, "asayişi koruma güçlerinin Lazkiye'de otomatik silah, el bombası ve patlayıcı kullanan silahlı kişilerin peşinden gittiğini" duyurdu.

Ajansın Lazkiye muhabirinin aktardıklarını ileten SANA, "Lazkiye Muhabirimiz asayişi koruma güçlerinin, Güney Remil bölgesinde makineli tüfek, el bombaları ve el yapımı patlayıcılar kullanarak panik yaratan silahlı kişileri kovaladığını ifade etti." diye kaydetti.

Lazkiye'nin Güney Remil bölgesinin denizden bombalandığı haberini yalanlayan SANA muhabiri, asayişi koruma güçlerinin, insanları korkutan ve kamu-özel mülklere saldıran silahlı kişilerin peşinde olduğunu belirterek bu silahlı kişilerin bina damlarından ve perde arkalarından makineli tüfeklerle ateş ederek patlayıcı attıklarını savundu.

Lazkiye Sağlık Müdürü ildeki hastanelere şu ana kadar asayişi koruma güçlerinden iki ve 41 yaralıya ek olarak kimliği belirlenemeyen 4 maktul getirildiği açıkladı.

Ayrıca muhabir adı geçen bölge sakinlerinin bölgede günlük yaşamı aksatan silahlı kişilerin faaliyetlerinin durdurulması talebinde bulunduklarını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2011, 17:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
talip emin
talip emin - 8 yıl Önce

Dünya siyonist örgütünün 80 li yıllardak, stratejisinde "Mısırın coğrafi eyaletlere bölünmesi siyasi hedefimiz olmalıdır. Böylece Mısır parçalandıktan ve merkezi idareden yoksun bırakıldıktan sonra, Libya, Sudan ve diğer uzak ülkeler aynı çözülmenin içine gireceklerdir. "Suriye ve Irakın etnik veya dini kıstaslara göre belli bölgelere ayrılması, uzun vadede israil için öncelikli gayedir" diyor.

banner39

banner36

banner37

banner35