banner15

Suriye MKYK'sı 'yol haritası'nı görüştü

Suriye'de Esad karşıtı gösteriler ve muhaliflere yönelikj baskılar devam ediyor... Esad ise Baas partisi yetkillileri, sendika ve sivil toplum temsilcileri ile biraraya geldi.

Suriye MKYK'sı 'yol haritası'nı görüştü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi,

Cumhurbaşkanı Esad, Baas Partisi yetkilileri, sivil toplum ve sendika üyeleri ile bir araya geldi.

Suriye resmi haber ajansı el Sana'ya göre Cumhurbaşkanı Beşar Esad dün; Sosyalist Arap Baas Partisi Merkez Komite üyeleri ve illerdeki parti kadrolarından bir grubun yanı sıra ülkedeki sivil örgüt ve sendika temsilcileri ile bir araya geldi.

Görüşmede; güçlü bir Suriye'nin yapılandırılması yolunda son zamanlarda alınan kararlar ve atılan adımlar ele alındı.

Aynı zamanda; bu karar ve adımların tamamlanması ve pratiğe koyulmasında sivil örgüt ve sendikaların yanı sıra parti kadrolarının misyonlarını üstlenmelerinde en iyi yollar konusunda görüş alış verişi yapıldı.

Sivil örgüt ve sendikalara ilaveten parti kadrolarının rollerini üstlenmelerinde herkesin duyarlı olması ve sorumluluklarını üstlenmesinden geçtiğini belirten Esad; onaylanan kararlar ve atılan reform adımları çerçevesinde tabanın yanında halkın tüm kesimleriyle diyalogun sürdürülmesi gereğine dikkat çekti.

Ayrıca; etkin bir şekilde çalışmakla birlikte halkın tüm kesimlerini Suriye'nin geleceğini yapılandırmada etkin bir ortak olmalarını sağlama öneminin altını çizdi.

‘SURİYE’DE REFORM DIŞ BASKI İLE OLMAZ’

Suriye'deki reformların her hangi bir dış baskıdan değil de, mutlak bir şekilde Suriyelilerin iradelerinden ve nabızlarından kaynaklandığına işaret eden Esad; Suriye'nin güçlü ve dirençli kalacağını, onur ve egemenliğinden kesinlikle hiç bir zaman ödün vermeyeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Esad; Suriye'nin bu günlerde maruz kaldığı saldırı ve baskıların, 2003 ve 2005 yılında maruz kaldığı saldırı ve baskılara benzediğini ifade etti. Aynı zamanda farklı yol ve yöntemlerle uygulanan bu baskı ve saldırıların; meşru hakları savunan ve direnen Arap misyonunu zayıflatmayı amaçladığını söyledi.

Esad; Suriye halkının uzun yıllar boyunca ulusal ve milli tutumlarıyla Suriye'nin konumunu muhafaza etmeyi ve güçlendirmeyi başardığına işaret etti ve dış baskılar ne kadar artarsa bu halkın aynı şekilde

Suriye'yi koruyacağını ve güçlendireceğini ekledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2011, 13:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35