banner39

banner35

Suriye muhalefeti Kanaytıra'da ilerliyor

Suriye muhalefeti Kanaytıra’da önemli mevziler ele geçirerek ilerlemeye devam ediyor. Rejim güçleri ise muhaliflere havadan saldırmaya devam ediyor

Ortadoğu 25.02.2014, 18:10 25.02.2014, 18:10
Suriye muhalefeti Kanaytıra'da ilerliyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye muhalefetine bağlı silahlı birlikler, dün Suriye ordusuna karşı El Kanaytıra şehri kırsalında önemli bir ilerleme kaydetti. Golan ve Dera yolunun önemli bir bölümünün kontrolü muhalefetin eline geçti.

Suriye İnsan hakları Kuruluşu, Suriye ordusunun top saldırısının yanı sıra savaş uçaklarının da El Kanaytıra’ya bağlı Karkas köyünü bombaladığını duyurdu. Muhalefete bağlı birimlerin Suriye ordusuna mensup üç askeri öldürmesi ve bölgedeki bir askeri birliği ele geçirmesinin ardından savaş uçaklarının bölgeyi bombaladığı belirtildi.

İslami Cephe’nin içinde yer alan Şam İslami Özgürler Hareketi ise bir görüntü servis ederek, Der’a ve Kanaytıra şehirleri arasında yer alan Ebu Zeyyab, Halil ve Bedur adlı yerleşim birimlerini ele geçirdiğini açıkladı.

Suriye muhalefetine bağlı haber kaynakları da haberi doğruladı. Muhalefet topçu, hava savunma ve piyade tugayının ele geçirildiğini açıkladı.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?