Suriye ordusu Lübnan sınırındaki şehre operasyon başlattı

Suriye'de rejim güçlerinin Hizbullah milisleri ile birlikte şiddetli çatışmaların ardından batı yönünden Zabadani'ye girdiği bildirildi

Suriye ordusu Lübnan sınırındaki şehre operasyon başlattı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye güçlerinin, Lübnan sınırı yakınlarındaki Şam'a bağlı Zabadani ilçesini muhalif gruplardan geri almak için büyük bir operasyon başlattıkları bildirildi. Rejim güçlerinin Zabadani ilçesine son 24 saat içinde 16 varil bombası attığı bildirildi.

Zabadani'deki sahra hastanesinin Başhekimi Amir Burhan, saldırılarda en az 3 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, uçak sesi duyulduğunda bölge sakinlerinin büyük bir korkuya kapıldığını anlattı. Burhan, son saldırıların çok büyük bir yıkıma neden olduğunu söyleyerek, tarım arazilerinin yandığını ve yangınlara müdahale edilemediğini kaydetti.

Yerel aktivistlerden Zekeriya et-Tayyib, Zabadani'ye perşembe gününden beri onlarca varil bombası atıldığına dikkati çekerek, muhaliflerin ise Şam'ın önemli bir bölümünün su ihtiyacını karşılayan El-Fica nehrinden giden suyu kestiğini ifade etti. 

Öte yandan Suriye resmi basınında yer alan haberlerde, rejim güçlerinin Hizbullah milisleri ile birlikte şiddetli çatışmaların ardından batı yönünden Zabadani'ye girdiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2015, 17:25
banner53
YORUM EKLE

banner39