banner39

Suriye ordusu semt pazarını vurdu: 10 ölü, 30 yaralı

Suriye ordusuna ait savaş uçağı Halep'in Sahur semtinde pazar yerine saldırması sonucu 10 kişi öldü, 30 kişi yaralandı

Ortadoğu 24.04.2016, 15:46 24.04.2016, 15:46
Suriye ordusu semt pazarını vurdu: 10 ölü, 30 yaralı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye ordusuna ait savaş uçağı Halep'te yönetim karşıtlarının kontrolündeki Sahur semtinde pazar yerine düzenlediği hava saldırısı sonucu 10 kişinin öldüğü, 30 kişinin yaralandığı bildirildi.

Halep'te sivil savunma yetkililerinden alınan bilgiye göre, orduya ait bir savaş uçağının Halep'in doğusundaki muhaliflerin kontrolünde olan Sahur semtindeki pazar yerine saldırdı.

Bombardımanın ardından çoğu kadın ve çocuk olmak üzere 10 sivilin hayatını kaybettiği, 30 kişinin de yaralandığı ifade edilirken yaralıların ambulanslarla bölgedeki sahra hastanelerine kaldırıldığı dile getirildi.

Saldırı bölgesinde büyük maddi hasarın meydana geldiğini aktaran yetkililer, savaş uçaklarının kentin farklı bölgelerine de saldırdığını iletti.

Rus savaş uçağı, dün, kentin Tarik el Bab semtine düzenlediği hava saldırısında 12 kişi hayatını yitirmiş, 22 kişi de yaralanmıştı.

Esad güçleri daha önce Halep'te muhaliflerin denetiminde olan bölgelere Scud füzesiyle, ardından helikopterlerden atılan varil ve vakum bombalarıyla kente saldırmış, saldırılar nedeniyle yüz binlerce sivil evlerini terk ederek güvenli bölgeye göç etmek zorunda kaldı. Kent merkezinde rejimin yoğun hava saldırıları sebebiyle birçok semte kimse kalmazken rejim yönetim karşıtlarının olduğu bölgelere elektrik ve su vermiyor. Hava bombardımanı nedeniyle kent içindeki yollar ise kullanmaz halde olduğu ifade ediliyor.

Son dönemlerde Rus ve rejime ait savaş uçakları Halep'te halkın toplu olarak bulunduğu yerlerle pazar yerlerine saldırıyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?