banner15

Suriye ordusundan Haleplilere: Dünyanın umrunda değilsiniz..

Esad ordusu Haleplilere teslim olmaları için çağrıya devam ediyor. Ordu güçleri 270 bin insanın yaşadığı Doğu Halep'te havadan "Burayı terk edin, yoksa öleceksiniz. Dünyanın umrunda değilsiniz" yazılı broşür dağıtıyor.

Suriye ordusundan Haleplilere: Dünyanın umrunda değilsiniz..

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye ve Rus güçleri, Halep'in doğusunda yoğunlaştırdığı saldırılar öncesi 250 bin sivilin yaşadığı bölgeye havadan "Burayı terk edin, yoksa öleceksiniz. Dünyanın umurunda değilsiniz" yazılı uyarı broşürleri attı.

Halep'in doğusunda son günlerde yoğunluğu artan hava bombardımanı ve şiddetlenen çatışmalar çok sayıda sivilin hayatını kaybetmesine neden oldu. Kadın, çocuk, yaşlı ayırmaksızın sivilleri katleden Rusya ve Suriye bu kez katliamları öncesi uyarı broşürleri dağıtarak halkı şehri terk etmeleri konusunda uyardı.

Halep'in doğusundaki çocuklar Esed Rejimi ve Rusya'nın ardı arkası kesilmeyen hava saldırıları sebebiyle ölüyor. Sadece ekim ayı içerisinde Halep'in doğusunda 22 çocuk havan ve roketatarla yapılan saldırılarla hayatını kaybetti. Halep'te Temmuz ayı sonlarında bir çok mahalleye atılan bomba bağlı oyuncaklardan dolayı bir çocuk hayatını kaybetmiş 7 çocukta yaralanmıştı.

DEAŞ bahanesi ile Suriye'de katliamını sürdüren Rusya ve Esed güçleri, kasım ayı başında Suriye'nin başkenti Şam'da muhaliflerin kontrolündeki Harestan bölgesinde Bunet el Müstakbel anaokulunu bombaladı.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 19:28
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48