banner15

Suriye rejim güçleri muhaliflere saldırdı

Esad güçleri başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki muhaliflerin kontrolünde bulunan Billa beldesine saldırdı, çatışmalarda 25 rejim askeri öldü

Suriye rejim güçleri muhaliflere saldırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'deki kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşmasını ihlal eden Esad güçlerinin başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesindeki muhaliflerin kontrolünde bulunan Billa beldesine saldırdığı, çıkan çatışmalarda 25 rejim askerinin öldüğü bildirildi.

Kısmi ve geçici ateşkes niteliğindeki çatışmaların sonlandırılması anlaşması ihlal eden rejim güçleri, başkent Şam'ın Doğu Guta bölgesinde bulunan muhaliflerin kontrolündeki Billa beldesine saldırdı.

Muhalif gruplardan Feylek er Rahman'a bağlı birliklerin Esad güçlerini belde çevresinden püskürttüğü, çatışmalarda 25 rejim askerinin öldüğü ve Esad güçlerine bağlı çok sayıda askerin aracın imha edildiği belirtildi.

Bu arada Billa'daki yerel medya aktivistlerinden Ammar el Adil, Irak milisleri destekli Ebu Fadıl Abbas Tugaylarının belde çevresinde Esed güçlerine destek verdiğine işaret ederek ''Esed güçleri Doğu Guta bölgesinde kontrolü sağlamak için Merc ve Billa beldelerine saldırdı. Rejim bu beldeleri alarak Doğu Guta'ya hakim olmak istiyor. Fakat başarılı olamıyor'' dedi.

Muhaliflerin Billa çevresinde kazdıkları hendek ve tünellerden Şam yönetimine bağlı güçlere zayiat verdiğine değinen Adil, rejim güçlerinin Billa beldesinde silahlı muhaliflerin bulunduğu yerlere havan topu ve ağır silahlarla saldırdığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2016, 23:06
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48