Suriye rejimi varil bombalı saldırılara devam ediyor

Halep'te varil bombaları ile düzenlenen saldırılar sürerken Suriye rejiminin operasyonlarında dün 27 kişi öldü

Suriye rejimi varil bombalı saldırılara devam ediyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de Esed güçlerinin çeşitli kentlerde muhaliflere yönelik ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda 27 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamada, rejim güçlerinin muhaliflerin denetimindeki bölgelere hava destekli düzenlediği operasyonlar sonucunda başkent Şam'ın banliyölerinde 9, Dera'da 6, Halep'te ve İdlib'te 4'er, Rakka'da 2, Hama ve Humus'ta birer olmak üzere toplam 27 kişinin öldüğü belirtildi.

Bu arada Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) de Suriye ordusuna bağlı helikopterlerin Halep'te muhaliflerin kontrolünde olan bölgelere "varil bombasıyla" saldırması sonucu çok sayıda yerleşim yerinde büyük hasar meydana geldiği kaydedildi.

Halep'in kuzeyinde Şeyh Nacar bölgesi yakınlarında silahlı muhaliflerle rejime bağlı güçler arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığı aktarılan açıklamada, kentin Kuveyris havaalanı ile 80. tugay çevresinde de çatışmaların olduğu belirtildi.

Açıklamada ayrıca , Esed güçlerinin başkent Şam'ın Duma, Dareya, Cobar, Berze ile Yebrud bölgelerine havan topu ve roketlerle saldırdığı vurgulanarak, savaş uçaklarının İdlib, Hama ve Humus'ta muhaliflerin denetiminde olan bölgelere saldırı düzenlediği bildirildi.

Öte yandan, Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin ülke genelinde düzenlediği operasyonlarda onlarca silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2014, 08:48
banner53
YORUM EKLE

banner39