banner39

Suriye Türkmenleri lideri konuştu

Suriye'de yaşayan Türkmenlerin lideri Abdulkerim Aga Türkiye'den gelen yardımlarla ilgili konuştu, Aga yardımların tamamen hayati malzemelerden oluştuğunu belirtti

Ortadoğu 16.01.2014, 20:21 16.01.2014, 20:21
Suriye Türkmenleri lideri konuştu

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Suriye Demokratik Türkmen Hareketi Lideri Abdulkerim Aga Kuzey Irak'ın Erbil kentinde birtakım ziyaretlerde bulundu. Aga ziyaret sırasında yapılan basın toplantısında Türkiye'den Suriye'ye gönderilen yardım malzemeleriyle ilgili konuştu ve Türkiye'ye teşekkürlerini iletti.

Aga konuşmasında, Türkiye'den gelen yardımlarla ilgili çeşitli spekülasyonlar çıktığını, bunların gerçeği yansıtmadığını, ifade etti. 

Abdulkerim Aga'ya bir Anadolu Ajansı muhabiri tarafından, Türkiye'nin kendilerine silah gönderip göndermediği soruldu. Aga, eğer Türkiye bize silah gönderiyor olsaydı rejim şimdiye çoktan gitmişti dedi ve ekledi, gönderilen yardımların çoğunluğu tıbbi malzemelerden oluşuyor.

Abdulkerim Aga Türkiye'den gelen son yardımların da içeriğini açıkladı, gelen yardım malzemelerinin; çocuk felci aşıları, antibiyotikler, su arıtma cihazkarı, dezenfeksiyon malzemeleri ve sargı malzemeleri olduğunu ifade etti.

Türkmenler Suriye'de Araplardan sonra bulunan en büyük ikinci etnik grup olarak biliniyor. Nüfuslarının 3.1 milyonun üzerinde olduğu belirtiliyor.

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?