Suriye-Ürdün sınırında çatışma

Suriye ordusunun ülkeden Ürdün'e kaçanlara ateş etmesi sonucu Ürdün sınır birlikleri ile Suriye askerleri arasında çatışma çıktı

Suriye-Ürdün sınırında çatışma

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'deki gerilim sınırı aştı Ürdün'e ulaştı... Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Suriye askerleri eş-Şehab bölgesinden Ürdün'e geçmeye çalışan ailelere ateş açtı.

Ürdün sınır birliklerinin ateşe karşılık vermesi üzerine iki ülke askerleri arasında çatışma çıktı.

Çatışmada çok sayıda yaralı olduğu belirtiliyor. Gelişme üzerine Ürdün'ün sınıra asker takviyesi yaptığı belirtildi.
Öte yandan, Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, ordunun çeşitli kentlerde yönetim karşıtlarına yönelik ağır silahlarla düzenlediği operasyonlarda ve çıkan çatışmalarda ölü sayısının 134'e yükseldiğini duyurdu.

Londra merkezli örgüt, güvenlik güçlerinin sabahtan bu yana Şam'ın çeşitli bölgelerinde helikopter ve tank desteğinde düzenlediği operasyonlarda 37 kişinin yaşamını yitirdiğini ve kentin Kadem, Yermük, Aseli, Seyyide Zeyneb bölgelerinin bugünkü operasyonların hedefi haline geldiğini kaydetti.

Ordunun Halep'in bazı semtlerde hava destekli operasyonlar gerçekleştirmesi sonunucunda 32 kişinin hayatını kaybettiğini belirten örgüt, Dera'da 25, İdlib'te 15, Humus'ta 11, Deyru'z Zor'da 6, Hama'da 5, Kuneytra'da 2 ve Raka'da bir olmak üzere ülke genellindeki operasyonlarda açılan ateş sonucunda ölü sayısının 134'e çıktığını aktardı.

Örgüt, ordunun Şam'ın banliyöleri, Hama, Humus, İdlib, Halep ve Deyru'z Zor'da yoğun bir şekilde operasyonlarına devam ettiğini bildirdi.
    

 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2012, 09:24
banner53
YORUM EKLE

banner39