banner39

Suriye'de 64 kişi hayatını kaybetti

Şam'ın banliyölerinde 15, İdlib'de 12, Hama'da 9, Humus'ta 8, Rakka'da 7, Dera ve Halep'te 5'er, Deyru'z Zor'da 2 ve Kuneytra kentinde 1 olmak üzere toplam 64 kişi son saldırılarda hayatını kaybetti

Ortadoğu 11.09.2013, 09:45 11.09.2013, 09:45
Suriye'de 64 kişi hayatını kaybetti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de, Beşar Esad'a bağlı ordu birliklerinin ülke genelinde muhaliflere yönelik son saldırılarında 64 kişi hayatını kaybetti.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, rejim güçlerinin hava ve karadan muhaliflere yönelik gerçekleştirdiği saldırılarda başkent Şam'ın banliyölerinde 15, İdlib'de 12, Hama'da 9, Humus'ta 8, Rakka'da 7, Dera ve Halep'te 5'er, Deyru'z Zor'da 2 ve Kuneytra kentinde 1 olmak üzere toplam 64 kişinin hayatını kaybettiğini duyuruldu.

Ölenlerden 5'inin çocuk, 4'ünün kadın, 22'sinin ise silahlı muhalif olduğu belirtilen açıklamada, operasyonlarda ağır silahlardan açılan ateş sonucunda çok sayıda kişinin yaralandığı ve onlarca yerleşim yerinin hasar gördüğü ifade edildi.

Suriye Yerel Koordinasyon Komitesi (LCC) tarafından yapılan açıklamalarda da Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı birliklerin Hama'nın batısında yer alan Hurya köyünde savaş uçağı düşürdüğü ileri sürüldü.

ÖSO'ya bağlı birliklerin Hama'da 66. Tugay'ın yakınlarındaki hava savunma birliğinin denetimini ele geçirdiği ifade edilen açıklamada, kentte silahlı birliklerle Esed güçleri arasında zaman zaman çatışmaların yaşandığı vurgulandı.

Rejim güçlerinin başkent Şam'da muhaliflerin yoğun olarak bulunduğu Duma, Haresta, Cobar, Berze, Yermuk ve Dareya banliyölerine havan topu, roket ve uçaklardan atılan bombalarla saldırdığı bildirilen açıklamada, söz konusu bölgelerde Suriye ordusu ile silahlı muhalifler arasında yoğun sokak çatışmalarının yaşandığı ve bölgelerden dumanların yükseldiği aktarıldı.

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?