banner15

Suriye'de 71 kişi işkence dolayısı ile öldü

Suriye'nin başkenti Şam'da gece operasyonları düzenlenirken; şimdiye kadar 71 kişinin işkence dolayısı ile hayatını kaybettiği açıklandı.

Suriye'de 71 kişi işkence dolayısı ile öldü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de muhaliflere yönelik geniş kapsamlı operasyonlar devam ediyor. Esad rejimine karşı Mart ayında başlayan gösterilerden bu yana en az 71 kişi işkence dolayısı ile hayatını kaybetti.

Suriye'de askerlerin, dün geceyarısı Şam'ın bir semtinde elektriği kestikten sonra onlarca kişiyi gözaltına aldığı bildirildi.

Merkezi Londra'da bulunan Suriye İnsan Haklarını Gözleme örgütü, baskının sabah erken saatlerde Kürtlerin yaşadığı Rukneddin semtinde yapıldığını belirtti.

Örgüt, kuzeybatıdaki İdlib'de de balkonda duran bir kişinin bir kurşunun isabet etmesi sonucu hayatını kaybettiğini bildirdi. Olay sırasında askerlerin bölgede operasyon yaptıkları kaydedildi.

İŞKENCEDE 71 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Suriye'de Baas güçlerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda binlerce kişi gözaltına alınırken; işkence dolayısı ile onlarca kişi hayatını kaybediyor.

Suriyeli insan hakları savunucuları, Baas güçleri tarafından gözaltına alınan kişilerin ağır işkencelere maruz kaldığını dile getiriyor.

Muhaliflere göre Suriye'de gösterilerin başlamasından buyana en az 71 kişi işkence dolayısı ile hayatını kaybetti.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2011, 11:55
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35