banner15

Suriye'de askeri bina havaya uçuruldu

Suriye'nin Halep kentinde, rejime bağlı Hava İstihbarat Şube binasının altına kazılan tünelin patlayıcılarla havaya uçurulması sonucu 50 asker öldü.

Suriye'de askeri bina havaya uçuruldu

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'nin Halep kentinde, rejime bağlı Hava İstihbarat Şube binasının altına kazılan tünelin patlayıcılarla havaya uçurulması sonucu 50 askerin öldüğü bildirildi.

Halep'teki yerel aktivistlerden Ebu Firas el-Halebi, muhalif birliklerin kentin Cemiyet'uz-Zehra bölgesindeki Hava İstihbarat Birimi binasının altında 3 aydır kazıldığı ifade edilen tünelin patlatıldığını belirtti. Patlamada ilk belirlemelere göre 50 rejim askerinin hayatını kaybettiğini söyleyen Halebi, söz konusu binanın büyük bir bölümünün çöktüğünü aktardı.

Halebi, "Hava İstihbarat binasının altına Nusra Cephesi, Muhacirin Ordusu, Şam Cephesi, Birinci Alay ve diğer muhalif birlikleri ortak çalışmayla kazdığı tünel, akşama doğru havaya uçuruldu. Patlamanın ardından bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyor" dedi.

Bu arada Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) de söz konusu olayda çok sayıda rejim askerinin yaşamını yitirdiğini ve bölgede muhaliflerle Esed güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını kaydetti.

Rejim güçlerinin, Hava İstihbarat Birimi'ne ait binayı askeri karargah ve tutuklular için "işkence merkezi" olarak kullandığı ileri sürülüyordu.

 

AA

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 21:29
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35