banner39

Suriye'de bir manipülasyon daha

El Nusra'nın 3 Kürt gencini diri diri yaktığı iddia edilen video görüntüsü de daha öncekiler gibi yalan çıktı. Videonun 2008 yılında Irak'ta çekildiği belirlendi

Ortadoğu 07.08.2013, 15:19 07.08.2013, 16:05
Suriye'de bir manipülasyon daha

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İran devlet televizyonu tarafından yayınlanan "El Nusra Kürt gençleri diri diri yaktı" şeklinde Doğan Haber Ajansı (DHA) tarafından da anında servis edilen videonun aslı ortaya çıktı.

Suriyeli Kürtler ile muhalifleri karşı karşıya getirmek için son günlerde artan manipülasyonun bir başka örneği olan videonun 2008 yılında Irak'ta çekildiği ortaya çıktı.

Ancak videonun Suriye'nin kuzeyinde çekildiğini iddia ederek yayınlayan İran'ın devlet televizoyun Presstv, El Nusra'nın bölgede "insanlık dışı katliamlar" yaptığını iddia etti.

Suriye'deki iç savaşta başından bu yana İran'la aynı safta yer tutan Türkiye'deki ulusalcı basın da videoyu anında yayarak Türkiye'deki Kürtler'i manipüle etmeey çalıştı.

Radikal'in yeni diye verdiği video aynı grubun bir diğer gazetesinde 2008 yılında "El Kaide vahşeti" başlığıyla verilmiş.

 

banner53
Yorumlar (1)
halil yavuzer 8 yıl önce
el kaide vahşeti her yerde vardır yanlış olan bu olayın yeniymiş gibi gösterilmesi, fakat el kaide homosexuel ilişkiye girdiğini idda ettiği bu kişilere,diri diri yakarak ceza vermesi kendi nefislerini ürünü bir hüküm ile infazı gerçekleştiriyorlar, allahtan korkmadan suçları sabit olsada böyle bir cezayı ne Allahın resulü nede onu takip eden pak hilafaye raşidin yapmıştır böyle bir vahşet ancak kafirlerin fıtratına uygun bir fıtratır, aziz olan allahın aziz dini islamı, suçluyu diridiri yakmak kötülemekten başka birşey değildir. kafirlerin islama karşı nefretini artırrır rahmet dinini vahşet dini olarak gösterenlerden elbetteki allah hesap gününde hesabını soracaktır.
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?