banner39

Suriye'de çocuklar susuzluktan ölüyor

Suriye'de birçok bölgede su kesintileri sebebiyle çocuk hastalıkları ve çocuk ölümleri vakaları her geçen gün artıyor

Ortadoğu 06.03.2012, 16:32 06.03.2012, 16:32
Suriye'de çocuklar susuzluktan ölüyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de muhalefetin yerel organizasyonu Barışçıl Değişim Komiteleri Birliği, Suriyeli sivillere yönelik baskıların arttığını bildirdi. 

Birlikten yapılan açıklamada, muhalif gösterilere ordu ve Şebbiha güçleri tarafından şiddetle karşılık verilmesinin sivil halkın günlük hayatını olumsuz etkilediği belirtildi. 

Açıklamada, resmi makamların muhaliflerin iletişim imkanlarını kısıtlamak için Şam, Hama, Humus ve Der'a kentlerinde belirli aralıklarla elektrik ve su kesintisi uyguladığı ifadelerine yer verildi. Halkın kesintiler üzerine su ihtiyacını karşılamak için yağmur sularını biriktirdiği, ayrıca mazot satışının durma noktasına gelmesi nedeniyle ısınma sıkıntısı yaşanan Suriye'de özellikle çocuk hastalıklarının arttığı kaydedildi. 

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü de Humus kentinin Suriye ordusu ve Özgür Suriye Ordusu arasında çıkan çatışmalar sonrası harabeye döndüğünü ifade ederek, ''Humus halkının sağlık hizmeti alamaması basit yaralanmaların dahi ölümle sonuçlanmasına sebep oluyor'' açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?