Suriye'de dün 95 kişi öldü

Suriye'de dün düzenlenen operasyonlarda 19'u çocuk, 8'i kadın olmak üzere 95 kişi öldü

Suriye'de dün 95 kişi öldü

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Suriye'de, Beşşar Esad'a bağlı güçlerin çeşitli kentlerde muhaliflere yönelik karadan ve havadan düzenlediği operasyonlarda 19'u çocuk, 8'i kadın olmak üzere 95 kişinin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü'nden (SNHR) yapılan açıklamada, rejim güçlerin muhaliflerin kontrolünde olan bölgelere savaş uçakları, havan topu ve roketlerle düzenlediği operasyonlar sonucunda başkent Şam'ın banliyölerinde 39, Dera'da 17, Halep'te 15, Humus'ta 13, Hama'da 8, Rakka, Deyru'z Zor ve İdlib'te birer olmak üzere 95 kişinin öldüğü belirtildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamada da Esad güçlerinin başkent Şam'ın Yermuk, Dareya, Berze ve Cobar bölgesine ağır silahlarla saldırdığı ifade edildi.

Hizbullah destekli rejim güçlerinin Kalamun bölgesine savaş uçakları ile helikopterlerle muhaliflerin denetiminde olan bölgeleri bombaladığı dile getirilen açıklamada, orduya ait helikopterlerin Halep'te muhaliflerin denetimindeki bölgelere de "varil bombasıyla" saldırdığı iletildi.

Öte yandan, Suriye resmi haber ajansı SANA, güvenlik güçlerinin Şam'ın Yebrud bölgesinin denetimini tamamıyla bıraktığını ve Halep ile Humus'ta çok sayıda silahlı grubu etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2014, 08:23
banner53
YORUM EKLE

banner39