Suriye'de halk sığınak kazıyor

Suriye'de halk bombardımandan korunmak amacıyla bina altına sığınak kazıyor

Suriye'de halk sığınak kazıyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Suriye'de halk, ordunun uçaklardan yapılan bombardımanlar ve havan topu saldırılarından korunmak amacıyla bina altına sığınak kazıyor. Halk, binaların altına kazdıkları metrelerce derinlikteki sığınaklara girerek, bombardımandan korunmaya çalışıyor.

Suriye ordusunun ülke genelinde gerçekleştirdiği operasyonlarda ayırım yapmadan şehirleri bombalamaya devam ediyor. Camilerin yanı sıra evlerin isabet ettiği saldırılarda çok sayıda kişi yaşamını yitiriyor. Uçak, tank, havan topu gibi ağır silahların kullanıldığı saldırılarda çok sayıda bina yerle bir olurken halk, daha güvenilir olacağı düşüncesiyle evlerinin altına kazdıkları sığınaklara girerek korunmaya çalışıyor. Halk, metrelerce derinlikte kazdıkları sığınaklarda vantilatör ile serinlemeye çalışırken, diğer taraftan yerleştirdikleri televizyonlar sayesinde ülkedeki gelişmeleri takip ediyor.

Görüntülerde konuşan bir genç, bulundukları bölgede evlerin en fazla iki katlı olduğunu belirterek, Suriye ordusunun saldırıları sonrasında çok sayıda kişinin öldüğünü belirtiyor. Bombardımandan korunmak amacıyla kendi imkanları ile binaların altına sığınak kazdıklarını ifade eden genç, bu şekilde bombardımandan korunmaya çalıştıklarını anlatıyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2012, 13:46
banner53
YORUM EKLE

banner39