Suriye'de ilk ateşkes ihlali İdlib'de

Rejime ait savaş uçaklarının İdlib'e düzenlediği hava saldırısında 10 kişi öldü, 17 kişi yaralandı

Suriye'de ilk ateşkes ihlali İdlib'de

Suriye'de ateşkesi ihlal eden rejime ait savaş uçaklarının İdlib'de muhaliflerin kontrolündeki Maaret Musayrin beldesindeki yerleşim alanına düzenlediği hava saldırısı sonucu, 10 kişi öldü, 17 kişi yaralandı.

Sivil savunma yetkilisi Muhammed Maznuk, rejime ait savaş uçağının İdlib'in kuzeydoğusundaki Maaret Musayrin beldesinde yerleşim alanlarını bombalaması sonucu aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu 10 sivilin öldüğünü, 17 kişinin de yaralandığını belirtti.

Yaralıların beldedeki sahra hastanelerine kaldırılarak, tedavi altına alındığını aktaran Maznuk, ''Rejimin beldeye düzenlediği hava saldırısında çok sayıda araç ve evde yangın çıktı. Yangın sivil savunma ve itfaiye ekiplerince söndürüldü.'' dedi.

Şam yönetimine bağlı güçlerin İdlib'de yapılan ateşkesi ihlal ettiğini belirten Maznuk, ''Rejim dün Halep ve İdlib'de sivil yerleşim alanlarına saldırı düzenleyerek birçok katliama imza attı. Bugün de bayramın birinci günü rejim ateşkese uymayarak sivil alanları bombalamaya devam etti.'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2016, 20:22
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35